Wyjątkowy rok dla Biocanto

Spółka Biocanto powstała dokładnie rok temu – w czerwcu 2019 r. Przez ten czas wprowadziliśmy na rynek 30 wysokiej jakości produktów. Sukces osiągnęliśmy dzięki niezwykłemu zespołowi.

W branży farmaceutycznej jesteśmy od lat. Wchodzimy w skład Grupy Farmaceutycznej Investcare, z której tradycji i doświadczeń czerpiemy. Od blisko trzech dekad zaopatrujemy apteki w leki, wyroby medyczne i suplementy diety, stosując najwyższe standardy magazynowania. Stworzenie marki Biocanto było jednak wyzwaniem. Dlaczego? Na co stawia marka, kto ją tworzy?

Na pytania odpowiada Grzegorz Piechota, prezes spółki Biocanto.

Jakie było największe wyzwanie związane z wprowadzaniem marki Biocanto na rynek?

Grzegorz Piechota, prezes Biocanto: Stworzenie całkowicie nowej marki nigdy nie jest łatwe. Korzystaliśmy z doświadczeń z poprzednich przedsięwzięć. Teraz jednak zdecydowaliśmy się na zaakcentowanie aspektów jakościowych.

Wiemy, że nie wystarczy już dostarczyć klientowi produkt dobrej jakości – trzeba jeszcze komunikować rynkowi, jak o tę jakość dbamy, bo tylko wtedy nasi klienci będą mogli podejmować świadome decyzji zakupowe. W związku z tym pokazujemy, jak starannie wybieramy dostawców, jak audytujemy produkcję i  badamy gotowe produkty. Przedstawiamy także jak silne wsparcie mamy ze stronty Rady Farmaceutycznej.  

Nad czym konkretnie czuwa Rada Farmaceutyczna Biocanto?

Skład Rady jest bardzo zróżnicowany: są tam zarówno naukowcy, jak i prowadzący apteki farmaceuci. Dzięki temu wsparcie tego ciała jest bardzo szerokie: począwszy od wymyślenia produktu uwzględniającego potrzeby pacjentów, poprzez wybór odpowiednich składników i dostawców, aż po badania gotowych produktów.

Mamy też nadzór zewnętrzny – przy audytach u dostawców naszych produktów Rada Farmaceutyczna korzysta z opinii wykwalifikowanych zewnętrznych audytorów.

Skąd zespół Biocanto wie, czego szukają pacjenci?

Informacje o potrzebach pacjentów mamy z pierwszej ręki, m.in. dzięki członkom Rady Farmaceutycznej. Jednak wiele istotnych danych z rynku pozyskujemy też dzięki temu, że w naszej Grupie Farmaceutycznej mamy Sieć Aptek Partnerskich 4 Pory Roku oraz hurtownię Medicare-Galenica.

Największy sukces Biocanto?

Sukces najłatwiej mierzy się liczbami i w tym aspekcie z pewnością mamy się czym chwalić. Jednakże dla mnie osobiście największym sukcesem było zbudowanie wokół marki Biocanto fantastycznego zespołu ludzi. Cenię u nich nie tylko fachowość, ale – co dla mnie jeszcze ważniejsze – pasję. Dzięki temu jestem spokojny o to, że będziemy się cieszyć jeszcze wieloma sukcesami w przyszłości.

Wyzwanie dla Biocanto na kolejny rok?

Dziś w ofercie mamy suplementy diety i wyroby medyczne. Chcielibyśmy rozszerzyć naszą działalność o produkcję leków. Jest to złożony i długotrwały proces. Wymaga też  sporych nakładów. Uważamy jednak, że tylko ten kierunek pozwoli nam sprostać rosnącym oczekiwaniom naszych klientów.

 

Więcej o produktach Biocanto:

https://biocanto.pl/category/PRODUKT/

Grzegorz Piechota

Grzegorz Piechota
prezes spółki Biocanto

  • W branży farmaceutycznej działa już blisko dwie dekady. Przez ostatnie lata współpracował z aptekami. Doskonale zna branżę farmaceutyczną. Był też pełnomocnikiem zarządu do spraw jakości (w hurtowni farmaceutycznej), odpowiadając m.in. za wdrożenie ISO 9001:2000.
  • Na co dzień dba o to, aby produkty Biocanto spełniały jak najwyższe normy oraz odpowiadały oczekiwaniom klientów. Stale poszerza asortyment, kierując się rekomendacjami Rady Farmaceutycznej. Stawia na jakość i bezpieczeństwo procesu produkcji oraz magazynowania towaru, ale także na relacje z farmaceutami, którzy najlepiej wiedzą, czego potrzebują ich pacjenci.
  • Jest zwolennikiem zdrowego żywienia i życia w zgodzie z naturą oraz fanem sportu. Działa społecznie w IV-ligowym klubie piłkarskim, przy którym stworzył dziecięcą Akademię Piłkarską Allecco.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.