Simeticon Forte 240 mg

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Simeticon Forte 240 mg to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w celu łagodzenia uczucia pełności, uczucia wzdęcia, odbijania, dolegliwości związanychz nadmiernym gromadzeniem się gazów oraz powietrza w przewodzie pokarmowym, które powodują napięcie i ucisk w jelitach. Przeznaczony jest również do stosowania pomocniczo w celu przygotowania pacjentów do badań diagnostycznych jamy brzusznej (ultrasonografii, endoskopii, radiografii i kolonoskopii), w celu usunięcia z przewodu pokarmowego gazów i powietrza, co poprawia jakość uzyskiwanych obrazów.

Wyrób medyczny zawiera 240 mg symetykonu w kapsułce miękkiej żelatynowej. Składnikami otoczki są: żelatyna wieprzowa, glicerol. Wyrób medyczny nie zawiera cukru ani barwników. Opakowanie zawiera 30 sztuk kapsułek miękkich.

Kapsułki Simeticon Forte 240 mg stosuje się doustnie, przed lub po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu (np. 1 szklanka wody).W trakcie stosowania preparatu nie zaleca się picia napojów gazowanych.

Objawy związane z napięciem i uciskiem w jelitach:
Dorośli: doraźnie, 1 kapsułka, 2–4 razy dziennie. Maksymalnie 4 kapsułki dziennie (960 mg symetykonu).
Kobiety w ciąży: dawkowanie i sposób użycia według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
U osób chorych na cukrzycę nie jest wymagana zmiana dawkowania.
Dzieci od 12 do 18 roku życia: doraźnie, 1 kapsułka dziennie.

Przygotowanie do badań diagnostycznych:
Dorośli: 1 kapsułka wieczorem w dniu poprzedzającym badanie diagnostyczne i 1 kapsułka rano, na czczo, w dniu badania diagnostycznego.
Kobiety w ciąży: dawkowanie i sposób użycia według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
U osób chorych na cukrzycę nie jest wymagana zmiana dawkowania.
Dzieci od 12 do 18 roku życia: 1 kapsułka wieczorem w dniu poprzedzającym badanie diagnostyczne i 1 kapsułka rano, na czczo, w dniu badania diagnostycznego.

Wyrób może być stosowany u osób chorych na cukrzycę oraz u osób z zaburzeniami trawienia cukrów. Stosowanie wyrobu w okresie ciąży i karmienia piersią wymaga konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Ze względu na działanie symetykonu i brak jego wchłaniania z przewodu pokarmowego do organizmu, nie są spodziewane szkodliwe skutki stosowania wyrobu w okresie ciąży i karmienia piersią. Pominięcie zastosowania wyrobu Simeticon Forte 240 mg: nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Dawkę pojedynczą można uzupełnić w każdej chwili.

Przechowywanie: przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze 15–25ºC. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy stosować wyrobu po upływie terminu ważności umieszczonego na blistrze oraz opakowaniu zewnętrznym.

Przeciwwskaznia: nie stosować wyrobu medycznego Simeticon Forte 240 mg w przypadku nadwrażliwości na symetykon lub którykolwiek ze składników wyrobu.Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 roku życia. Nie stosować w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego.

Środki ostrożności: nie wolno stosować więcej niż 4 kapsułki dziennie u dorosłych i 1 kapsułkę dziennie u dzieci powyżej 12 roku życia. Symetykon może zmniejszać biodostępność jednocześnie zażywanych leków. W przypadku konieczności jednoczesnego stosowania wyrobu z innymi lekami, należy zachować co najmniej godzinną przerwę pomiędzy zażyciem wyrobu medycznego Simeticon Forte 240 mg i innych preparatów. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku jednoczesnego stosowania lewotyroksyny oraz symetykonu należy zachować 4 godzinny odstęp. Jeżeli objawy nasilają się lub utrzymują się przez dłuższy czas, należy zasięgnąć porady lekarza.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: brak dostępnych danych na temat wpływu wyrobu na obsługę maszyn oraz kierowanie pojazdami.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.