NORD SYROP
z porostem islandzkim

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

NORD SYROP z porostem islandzkim to wyrób medyczny stosowany w celu ochrony i nawilżenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Łagodzi objawy suchego kaszlu, chrypki, a także uczucie suchości, pieczenia i bólu gardła. Zawarty w produkcie wyciąg z porostu islandzkiego zawiera liczne substancje śluzowe tworzące powłokę ochronną, która ogranicza podatność na zewnętrzne czynniki drażniące. Zawartość substancji o charakterze powlekającym ułatwia przełykanie i ogranicza odruch kaszlu. Preparat może być stosowany jako środek pomocniczy podczas infekcji bakteryjnych i wirusowych (np. przeziębienie, angina), a także po przebytych chorobach w celu łagodzenia podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

NORD SYROP z porostem islandzkim zalecany jest osobom:

  • odczuwającym objawy suchego, drażniącego kaszlu,
  • odczuwającym podrażnienie, ból gardła,
  • którym towarzyszy uczucie bólu i pieczenia podczas przełykania
  • odczuwającym uczucie suchości jamy ustnej i gardła spowodowane czynnikami zewnętrznymi (m.in. przebywaniem w pomieszczeniach niewietrzonych, silnie ogrzewanych lub klimatyzowanych),
  • odczuwającym objawy chrypki, która może pojawiać się m.in. w wyniku nadwyrężania strun głosowych.

Wyciąg z plechy porostu islandzkiego (Cetraria islandica L. Acharius), woda, sacharoza, glicerol, benzoesan sodu, guma ksantanowa, kwas cytrynowy, naturalny aromat truskawkowy.

Wyrób medyczny jest przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 1. roku życia. Produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią po konsultacji z lekarzem. W celu odmierzenia odpowiedniej dawki syropu należy posługiwać się kieliszkiem miarowym dołączonym do opakowania. W przypadku małych dzieci produkt podaje osoba dorosła.

Dzieci w wieku od 1 do 6 lat: 5 ml syropu 1-2 razy dziennie, w zależności od potrzeby.
Dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat: 5 ml syropu 3-4 razy dziennie, w zależności od potrzeby.
Dorośli: 10 ml syropu 3-4 razy dziennie, w zależności od potrzeby.

Przed użyciem dokładnie wstrząsnąć butelką. Przez około pół godziny po zażyciu nie należy pić ani spożywać posiłków, aby zachować właściwości powłoki ochronnej. Może być używany niezależnie od pory dnia. Po każdym użyciu należy przepłukać kieliszek miarowy letnią wodą, pozostawić do wysuszenia (nie stosować środków i urządzeń do czyszczenia – zmywarka).

Przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze 15-25°C. Chronić przed światłem. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Po otwarciu butelki zużyć w ciągu 30 dni. Nie stosować wyrobu po upływie terminu ważności.

Ostrzeżenia: nie stosować w przypadku alergii lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. U dzieci może wywołać efekt przeczyszczający, jeśli jest stosowany w zbyt dużej ilości. Należy stosować tylko zgodnie z instrukcją używania. Stosowanie preparatu u dzieci poniżej 1. roku życia należy skonsultować z lekarzem. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Ze względu na zawartość sacharozy (810 mg/ 5ml) zaleca się ostrożność w stosowaniu u osób chorych na cukrzycę. Jeżeli wyrób jest stosowany pomocniczo podczas infekcji bakteryjnych i wirusowych, a objawy nie ustępują lub nasilają się po 7 dniach należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.