NORD PASTYLKI DO SSANIA

z porostem islandzkim

NORD pastylki do ssania to wyrób medyczny w postaci miękkich pastylek do ssania, które tworzą mukoadhezyjny film chroniący błony śluzowe jamy ustnej, gardła, strun głosowych i krtani przed drażniącym wpływem czynników zewnętrznych  (np. bakterie, wirusy).

Wyrób medyczny NORD pastylki do ssania zawiera w swoim składzie roślinne ekstrakty: z porostu islandzkiego, malwy i lipy. Rośliny te bogate są w substancje śluzowe, które powlekają błonę śluzową jamy ustnej i gardła osłaniając zakończenia nerwów czuciowych odpowiedzialnych za wywoływanie bólu gardła i odruchu kaszlu. Dzięki temu wyrób może być stosowany w celu łagodzenia objawów suchego kaszlu, chrypki i bólu gardła. 

Dodatkowo zawarty w wyrobie kwas hialuronowy wykazuje silne właściwości nawilżające.

Wyrób przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia.

Zaleca się stosowanie wyrobu w celu łagodzenie objawów suchego kaszlu i chrypki, nawilżania błony śluzowej jamy ustnej, gardła, strun głosowych i krtani w przypadku nadmiernej suchości wywołanej np. przez czynniki środowiskowe (suche klimatyzowane powietrze, zanieczyszczenia) oraz w przypadku nadmiernego obciążania strun głosowych.  Wyrób może być także stosowany wspomagająco w terapii stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Zaleca się stosowanie pastylek:

  • wspomagająco podczas terapii stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej i gardła o różnej przyczynie, m.in.: zapalenie gardła (pharyngitis), zapalenie migdałków (tonsillitis), afty (aphtosis),
  • w celu łagodzenia objawów suchego kaszlu oraz chrypki,
  • u osób nadmiernie obciążających struny głosowe (nauczyciele, śpiewacy, prelegenci, konferansjerzy itp.),
  • u osób z suchością w jamie ustnej,
  • u osób szczególnie narażonych na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak: suche, klimatyzowane, zimne lub zanieczyszczone powietrze.

Przed użyciem należy zapoznać się z treścią instrukcji używania załączonej do opakowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub gdy objawy utrzymują się przez czas dłuższy niż 7 dni należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 4. roku życia: 1 – 2 pastylki kilka razy dziennie w miarę potrzeby.

Sposób użycia:

Powoli ssać pastylkę, aż do całkowitego rozpuszczenia.

Pastylek nie należy połykać ani rozgryzać. Zaleca się pozostawienie pastylki w jamie ustnej aż do powolnego, całkowitego rozpuszczenia się jej.

Nie należy stosować wyrobu po dacie ważności umieszczonej na opakowaniu oraz kiedy opakowanie bezpośrednie jest uszkodzone.

Środki ostrożności:

Wyrób zawiera substancję słodzącą, acesulfam K, która jest źródłem fenyloalaniny. Nadmierne spożycie może powodować efekt przeczyszczający. Ze względu na postać wyrobu – pastylka do ssania, oraz związana z tym możliwość zakrztuszenia się, zaleca się stosowanie wyrobu wyłącznie u dzieci potrafiących ssać pastylkę oraz pod nadzorem osoby dorosłej.

Nadwrażliwość (alergia) na jakikolwiek składnik wyrobu. Zdiagnozowana  fenyloketonuria.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze 15-25°C.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Guma arabska, syrop maltitolowy, syrop sorbitolowy, woda oczyszczona, ekstrakt z porostu islandzkiego, ekstrakt z liści ślazu dzikiego, ekstrakt z kwiatów lipy, kwas L-askorbinowy (witamina C), naturalny aromat czarnej porzeczki, barwniki: antocyjany, hialuronian sodu, kwas cytrynowy, acesulfam K, olej roślinny z woskiem pszczelim.

NORD pastylki do ssania pakowany jest w blistry po 12 pastylek, 3 blistry w kartoniku  wraz z instrukcją używania.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.