NORD PASTYLKI DO SSANIA

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Nord pastylki do ssania to wyrób medyczny w postaci miękkich pastylek do ssania, które tworzą mukoadhezyjny film chroniący błony śluzowe jamy ustnej, gardła, strun głosowych i krtani przed drażniącym wpływem czynników zewnętrznych  (np. bakterie, wirusy).

Zawiera w swoim składzie roślinne ekstrakty z porostu islandzkiego, malwy i lipy. Rośliny te bogate są w substancje śluzowe, które powlekają błonę śluzową jamy ustnej i gardła osłaniając zakończenia nerwów czuciowych odpowiedzialnych za wywoływanie bólu gardła i odruchu kaszlu. Dzięki temu wyrób może być stosowany w celu łagodzenia objawów suchego kaszlu, chrypki i bólu gardła. Dodatkowo zawarty w wyrobie kwas hialuronowy wykazuje silne właściwości nawilżające.

Zaleca się stosowanie pastylek:

  • wspomagająco podczas terapii stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej i gardła o różnej przyczynie, m.in.: zapalenie gardła (pharyngitis), zapalenie migdałków (tonsillitis), afty (aphtosis),
  • w celu łagodzenia objawów suchego kaszlu oraz chrypki,
  • u osób nadmiernie obciążających struny głosowe (nauczyciele, śpiewacy, prelegenci, konferansjerzy itp.),
  • u osób z suchością w jamie ustnej,
  • u osób szczególnie narażonych na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak: suche, klimatyzowane, zimne lub zanieczyszczone powietrze.

Wyrób medyczny zawiera roślinne ekstrakty z porostu islandzkiego, malwy i lipy, kwas hialuronowy oraz witaminę C.

Składniki: guma arabska, syrop maltitolowy, syrop sorbitolowy, woda oczyszczona, ekstrakt z porostu islandzkiego, ekstrakt z liści ślazu dzikiego, ekstrakt z kwiatów lipy, witamina C (kwas L-askorbinowy), naturalny aromat czarnej porzeczki, barwniki (antocyjany), hialuronian sodu, kwas cytrynowy, acesulfam K, olej roślinny z woskiem pszczelim.

Dorośli i dzieci powyżej 4. roku życia: 1 – 2 pastylki kilka razy dziennie w miarę potrzeby.

Powoli ssać pastylkę, aż do całkowitego rozpuszczenia. Pastylek nie należy połykać ani rozgryzać. Zaleca się pozostawienie pastylki w jamie ustnej aż do powolnego, całkowitego rozpuszczenia się jej.

Przed użyciem należy zapoznać się z treścią instrukcji używania załączonej do opakowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub gdy objawy utrzymują się przez czas dłuższy niż 7 dni należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wyrób przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia. Nie należy stosować wyrobu po dacie ważności umieszczonej na opakowaniu oraz kiedy opakowanie bezpośrednie jest uszkodzone. Wyrób zawiera substancję słodzącą, acesulfam K, która jest źródłem fenyloalaniny.  Nadmierne spożycie może powodować efekt przeczyszczający. Ze względu na postać wyrobu – pastylka do ssania, oraz związana z tym możliwość zakrztuszenia się, zaleca się stosowanie wyrobu wyłącznie u dzieci potrafiących ssać pastylkę oraz pod nadzorem osoby dorosłej. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości (alergii) na jakikolwiek składnik wyrobu. Zdiagnozowana  fenyloketonuria.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze 15-25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.