Biocanto wspiera seniorów

Farmaceuci pełnią ważną rolę w swoich społecznościach lokalnych. Dlatego marka Biocanto pojawia się tam, gdzie może wesprzeć akcje edukacyjne. Tym razem te organizowane dla seniorów.

W wakacyjnych Senioraliach w Końskich brała udział Anna Jakubowska, farmaceutka, która prowadzi aptekę córki – Dominiki Franaszczyk – w ramach Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku.

Po pierwsze: edukacja

– Uczestniczyłam w panelu medycznym, w którym wspólnie z innymi ekspertami zajmującymi się zdrowiem i dietą, służyliśmy seniorom radą. Wiele osób pytało o przyjmowane leki. Część nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mają przyzwyczajenia – mówi Anna Jakubowska, farmaceutka. – Gdy pytałam, jak przyjmują swój codzienny zestaw leków, usłyszałam: biorę garść pigułek rano i popijam. A przecież to niedopuszczalne, potrzebne są przynajmniej półgodzinne odstępy w zażywaniu leków, aby nie wchodziły w reakcje ze sobą. Zwracałam także uwagę, że bardzo niebezpieczne jest popijanie tabletek sokiem grejpfrutowym, ponieważ z określonym lekiem na ciśnienie może powstać toksyczne połączenie. Te wszystkie rozmowy pokazały, że opieka farmaceutyczna jest niezbędna i pacjenci po prostu jej potrzebują.

Wsparcie w Strefie Biocanto

Na seniorów czekała także Strefa Zdrowych Drinków Biocanto, w której chętnie wzmacniali się elektrolitami i musującymi witaminami marki Biocanto. Panie farmaceutki mierzyły im także ciśnienie.

– Zainteresowanie było ogromne. Do wieczora stała kolejka na pomiary ciśnienia. Jedną seniorkę zdiagnozowałyśmy z tak wysokim ciśnieniem, że z pikniku pojechała wprost do szpitala. Całe szczęście, że nic złego się nie wydarzyło – dodaje Anna Jakubowska.

 

Biocanto – razem dla zdrowia!

audyt dostawców

regularnie sprawdzany jest proces produkcji, aby pacjent miał pewność, że suplementy diety Biocanto są najwyższej jakości.

badania laboratoryjne

z wielką starannością badana jest czystość mikrobiologiczna oraz sprawdzany jest brak obecności metali ciężkich, by pacjent był przekonany, że produkty są bezpieczne.

badania jakościowe

z założenia wprowadzone zostały badania jakościowe, aby i farmaceuta, i pacjent mieli pewność, że dokonali słusznego wyboru, stawiając na produkty Biocanto.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.