Biocanto – bezpieczna marka

Wyjątkowo dbamy o jakość swoich produktów. Przeprowadzamy dodatkowe badania laboratoryjne, audyty dostawców oraz badania jakościowe. A wszystko po to, by pacjent miał pewność, że wybrał zdrowo.

Komentuje dr hab. n. farm. Paweł Ramos, członek Rady Farmaceutycznej Biocanto:

– Suplementy diety w odróżnieniu od leków są produktami, które nie podlegają rygorystycznym procedurom dopuszczania ich do obrotu na rynku. Od suplementów diety nie są wymagane m. in. badania jakościowe czy ilościowe substancji w nich zawartych.

Przy wprowadzaniu nowego produktu, zarejestrowanego jako suplement diety, producent jest zobowiązany jedynie do podania składu preparatu i to organom sanitarnym. W związku z powyższym tylko od uczciwości producenta będzie zależało, czy produkt sprzedawany jako suplement diety spełni wysokie wymogi jakościowe, dzięki czemu będzie bezpieczny dla pacjenta.

W celu zapewnienia jak najwyższej jakości preparatów oraz ich bezpieczeństwa stosowania suplementy diety firmy Biocanto są poddawane licznym badaniom na każdym etapie ich powstawania.

Dodatkowo wykonywane są badania porównawcze substancji referencyjnych oraz preparatów konkurencyjnych dostępnych na rynku polskim. Przykładem może być tutaj porównanie działania antyoksydacyjnego witaminy C firmy Biocanto.

audyt dostawców

regularnie sprawdzany jest proces produkcji, aby pacjent miał pewność, że suplementy diety Biocanto są najwyższej jakości.

badania laboratoryjne

z wielką starannością badana jest czystość mikrobiologiczna oraz sprawdzany jest brak obecności metali ciężkich, by pacjent był przekonany, że produkty są bezpieczne.

badania jakościowe

z założenia wprowadzone zostały badania jakościowe, aby i farmaceuta, i pacjent mieli pewność, że dokonali słusznego wyboru, stawiając na produkty Biocanto.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.